HİZMETLERİMİZ
Fare İlaçlama

Fareler, dünyanın hemen hemen her yerinde türüne rastlanan kemirgen, omurgalı hayvanlardır.
Fare kendi benzer türleri arasında ağız yapısı ve sıralı dişleriyle ön plana çıkar. Farelerin dişleri hasar gördüğü noktada kendini yenileme özelliğine sahiptir. Türleri değişkenlik gösterdiği için her farenin boyutu birbirinden ayrıdır. Yaşadıkları alana göre şekillenmektedirler. Örneğin bir fındık faresi omurgası olduğu halde çok daha esnek bir yapıya sahiptir. Bunun yanında lağım farelerinin kuyrukları uzun ve tüylerinde farklılıklar görülür. Fare ve türlerinin insan hayatında oldukça olumsuz etkileri vardır. Çünkü beslenme ve barınma ihtiyacıyla insanların yaşam alanlarına dahil olmaktadırlar. Taşıdıkları ve salgıladıkları bakterilerle bulundukları ortamda tehlikeli birçok hastalığın oluşmasına zemin hazırlamakta olan farelerin çok fazla zaman kaybetmeden imha edilmesi gerekmetedir. Fareyle mücadele ve fare ilaçlama alanında geliştirilmiş olan ilaçlar ve yöntemler, oluşacak problemin en aza indirilmesi için oldukça etkili bir rol oynamaktadır.

Fare İlaçlama Yöntemleri

Farelerin bulunduğu alanlarda gelen şikayet ve talepler sonucunda ilaçlama firmaları kemirgenlerin türünü tespit ederek çalışmalarına başlar. Ferdi ve ilkel yöntemlerin kesinlikle kullanılmaması gerekmektedir. İlaçlamayı yapan kuruluş ve çalışanların eğitimli ve özverili olmaları gerekmektedir. Çünkü fare ilaçlamalarında kullanılan yöntemler ve teknikler farklıdır.

Farelerin ilaçlanması diğer haşerelerden farklılık gösterir. Bunun başlıca nedenleri, aktif, kemirgen ve omurgalı olması durumudur. Farelerin genel yaşam alanlarına baktığımızda evlerde, işyerlerinde, lağım sularında yaşadıkları gibi, tarlalarda da yaşamlarını sürdürmektedirler. Günümüzde daha çok ev ve işyerlerinde rastlanan kemirgenler aynı zamanda fabrika ve hastanelerin bodrum katlarında lağımlarda boy göstermektedirler.Kemirgenler için verilen mücadeleler ilk zamanlarda ilkel yöntemlerle yapılmış olsa da günümüz teknolojisi ürettiği zehirli ilaçlar sayesinde kemirgenlerle mücadele konusunda çok ciddi ve somut adımlar atılmıştır. Profesyonel fare ilaçlama firmaları, tecrübeli ilaçlama ekipleri ve etkili yöntemleri ile kısa sürede kalıcı sonuçlara ulşmaktadır.

 

 


 

Fare İlaçlama