Eve Fare Girdiğinde

EVE FARE GİRDİ


Evlerin birçoğu fare haşeresine karşı açık bir şekilde hedeftir ve binanın tamamı risk altında olabilir. Farelerin binaya girmesine karşı alınabilecek önlemler bulunsa da bu haşereler birçok farklı yerden giriş yapabileceği için insanların büyük bir çoğunluğunun kendi imkanları dahilinde engelleyebilecekleri bir durum ne yazık ki değildir. Haşere ya da kemirgen türleri eve girmeden önce belirli önlemler alınabilir. Ancak girdikten sonra artık önlem almak yerine profesyonel destekler alınması ve buna göre de ilaçlama gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Eve fare girdi şeklinde uzmanlardan çok fazla yardım istenmektedir. Ancak farenin eve girmesinin üstünden uzun bir süre geçmiş ve fare fark edilmemişse yuvasını kurmuş ve çoktan yavru yapmış bile olabilir. Dolayısıyla uzmanlar tarafından mutlak bir şekilde haşerelere karşı önlem almakta fayda vardır. Evde birden çok fare görülmeye başlamışsa ilaçlama yapılmasında geç bile kalınmış olabilir. EVE FARE GİRDİ ne yapabilirim diye soranların ilk olarak ilaçlama firmalarından yardım ve destek alması önemlidir.

Farelere Önlem Alınmaması Durumunda Ne Gibi Problemler Yaşanır?

Farelere karşı herhangi bir önlem alınmadığı durumlarda eve fare girdi şeklinde söylemler giderek artacak ve farelerden ötürü maddi ve manevi zararların önüne geçilmesi oldukça güç olacaktır. İnsanlar haşerelerin ya da kemirgenlerin nerede yaşayacağına karar veremezler. Çünkü bu canlılar insanlara kendilerini fark ettirmeden sessizce yanaşır ve her şeylerini ortak olarak paylaşır. Yavaş yavaş insanın elindekileri almaya başlar. Evler kolay bir şekilde fareler tarafından istila edilebilir ve istila oldukça kısa süre içerisinde gerçekleşir. Fareler insanların yumuşak organlarını kemirirler. Hem maddi hem de manevi olarak insanlara zarar veren bu türün ilaçlanması için mutlaka geç kalınmamalı ve erken davranılmalıdır.


Farelere karşı önlem almak isteyenler için birkaç küçük önlem tavsiyesi verilebilir. Eve fare girdi diye yakınmak istemeyenler için evlerinin temizliği, hijyen kurallarına düzenli bir şekilde riayet edilmesi ve bahçe kapılarının, çatlakların, giderlerin düzenli olarak kontrolü sağlanmalıdır. Bu bağlamda öneri ve tavsiyeleri, tecrübeli kadrosu ve 7/24 hizmeti ile ALFA İlaçlama da etkin şekilde ilaçlamalar gerçekleştirmektedir.

Eve Fare Girdiğinde